Čerňakovo 39/6
Mošovce
038 21
+ 421 908 285 476
+ 421 905 254 427
drotov@drotov.sk

Naše služby

Rovnanie drôtu

Od začiatku leta 2008 ponúkame zákazníkom službu rovnanie drôtu o priemeroch 2,5; 3,15; 4; 5 a 6 mm do maximálnej dĺžky 3100 mm. Samotnú technológiu rovnania zabezpečuje výkonný rotačný stroj s presným rovnaním a dĺžkovým delením. Vďaka strojnej elektronike je možné nadávkovať presné množstvo rovnaného drôtu podľa priania zákazníka (počet kusov resp. hmotnosť).
 

Ohraňovanie

K službám je presný a výkonný NC ohraňovací lis riadený centrálnou počítačovou jednotkou o maximálnej dĺžke nástroja 1500mm. K dispozícii je široká škála nástrojov vhodná pre najrozličnejšie operácie.
 

NC tabuľové nožnice

Zákazníkom ponúkame presné strihanie plechu do rozmerov 2000x1000mm až do hrúbky 4 mm.

Povrchová úprava

Povrchová úprava práškovou farbou

Ponúkame pre firmy možnosť priemyselnej kooperácie striekania práškovými farbami. Práškové lakovanie je moderná technológia povrchovej úpravy kovov a spĺňa prísne kritéria pre ochranu životného prostredia. Je to jedna z najbežnejších a najobľúbenejších povrchových úprav. Práškovému lakovaniu predchádza správna predúprava kovov, po nej nanesenia práškovej farby v striekacej kabíne pomocou elektrostatického aplikačného zariadenia. Po nanesení práškovej farby dochádza k polymerizácií v peci pri teplote 140°C až 220°C.

Rozmerový technologický limit je daný rozmerom pece, najväčšie výrobky ktoré sme schopný striekať u nás sú 2300 x 1100 x 1500 (dxšxv).

Pre našich zákazníkov máme širokú ponuku farebných odtieňov, vhodných do interiérov aj exteriérov, s rôznou textúrou a vzhľadom povrchu – jemná štruktúra, hrubá štruktúra, hladká, matná, lesklá a pod.

Povrchová úprava polyetylénovým plastom (bralenom)

Polyetylénový prášok sa používa na poplastovanie a pogumovanie kovov ako antikorózna ochrana. Zloženie termoplastického prášku je veľmi šetrné k životnému prostrediu. Takto ošetrené materiály majú vynikajúcu odolnosť voči vode, chemickým látkam. Sú odolné voči oteru, tlmia nárazy. Povlak je pružný, nepraská, je ľahko opraviteľný.  Polyetýlenový plast sa nanáša na nahriaty kov namáčaním.

V ponuke máme farebné odtiene: biela, čierna, strieborná.

 

Povrchová úprava termoplastickým práškom

Termoplastická prášková farba na povrchovú úpravu kovov bola špeciálne vyvinutá pre poskytnutie dlhodobej odolnosti v exteriéri a na všeobecné použitie. Je založená na modifikovaných polyolefínoch.

  • Termoplastický prášok na fluidné nanášanie
    Základný typ bez adhézie na báze polyetylénu. Je skvelý na drôtený program – veľmi dobre sa nanáša, stačia nižšie teploty pri spracovaní, je veľmi úsporný, dobre kryje zvary. Je to vhodná farba pre styk s pitnou vodou i potravinami – napríklad na mriežky do chladničiek a mrazničiek, regály v obchodoch atď.
  • Termoplastický prášok na elektrostatické nanášanie
    Termoplastický prášok  aplikujeme  elektrostatickou pištoľou na vopred pripravený kovový povrch.

Výsledný termoplastický povlak je odolný voči mechanickému poškodeniu, čistiacim prostriedkom, chemickým látkam, kyselinám, roztokom, soli a exhalátom v ovzduší, praskaniu pri namáhaní aj nepriaznivom počasí. Povrch má na kove výbornú priľnavosť, poskytuje veľmi dobrú oteruvzdornosť a nárazuvzdornosť.

Viac o termoplastickom prášku